ÇÖZÜMLER 1-TELEPRO OLAY KAYDEDİCİ ÇÖZÜMÜ

1-TELEPRO OLAY KAYDEDİCİ ÇÖZÜMÜ

Neden Telepro olay kaydedici çözümü?

Konuya adanmışlık:

Telepro enerji; iletim ve dağıtım tesisleri için kullanılacak Alarm Anonsiyatör ve uzaktan erişimli entegre haber verici 1ms. çözünürlüklü olay kaydedici sistemler konusuna adanmış ve bu konuda kendini sürekli Ar-Ge çalışmalarıyla geliştiren yerli bir firmadır.

Tamamen yerli kaynak:

TEİAŞ ihtiyaçlarına göre üretilmiş ve geliştirilmiş olay kaydedici sistem, diğerlerinden farklı olarak genel bir ürün olmayıp müşteri odaklı tasarlanmış, yerli mühendislik ve kaynakla oluşturulmuş bir çözümdür.

Esneklik :

Mevcut merkezlerde haberleşmeli Telepro ürünü Anonsiyatör varsa olay kaydedici çözümümüz sisteme kolaylıkla entegre edilebilir. Farklı marka Anonsiyatör olan merkezlerde, panoda çok fazla modifikasyonlara gitmeden Anonsiyatör komple Telepro haberleşmeli Anonsiyotör ile değiştirilebilir.

Ölçeklenebilirlik :

1024 sinyalle, hatta daha düşük sinyal seviyesiyle, başlayıp 5.500 sinyale kadar zaman içinde genişletilebilme imkanı. İlk yatırımda maliyet optimizasyonu yapma imkanı.

Alarmları canlı izleme :

Aynı raporlama yazılımıyla birden fazla merkezi  online izleyebilme imkanı (Wide Area Monitoring). Buna karşın, diğer Web base çözümlerde ekranın tazelenme süresi kadar bir gecikme olması muhtemeldir.

Modern uyarı yöntemleri :

İstenilen alarmları e-mail ile ilgililerine gönderebilme özelliği. Ayrıca opsiyonel ilave maliyetle SMS atma özelliği.

TEİAŞ personelinin alışkanlığı:

Çözümün bir parçası olan Anonsiyatörlerimiz TEİAŞ mevcut merkezlerinde halihazırda kullanılan ve başarılı bir şekilde çalışan, denenmiş ve kendini kanıtlamış ürünlerdir.

Update ve upgrade  :

Değişen ve gelişen enerji tesislerindeki ihtiyaca göre yazılım ve donanımda değişiklikler yapmak mümkündür. Aynı zamanda uzak erişimle merkezlerdeki donanımlarda firmware güncellemesi yapmak imkanına sahip olacaksınız.

İşçilik ve maliyet avantajlı çözüm :

Çok eski 380kV merkezlerde sinyal kablo terminasyonunun olduğu panolara 48kanallı Input Modüllerini(HEIM) koyup haberleşmeyle kumanda panosundaki DX Gösterge modülleriyle anonsiyatör fonksiyonu sağlamak.

Alarmların sürekli olarak yazıcıdan alınması :

Sistemin standart LPT port üzerinden, nokta vuruşlu yazıcısıyla tüm alarmların yazılı alınma imkanı.

UZAKTAN MERKEZ İZLEME VE OLAY KAYDETMEÇÖZÜMLERİMİZ
a) HEIM-48 Dijital İnput Modülleriyle gerçekleştirilen
b) Alarm Anonsiyatörlerle gerçekleştirilen