DESTEK SIKÇA SORULAN SORULAR

SIKÇA SORULAN SORULAR

Alarm İndikatörü ile Alarm Anonsiyatörü arasında ne fark var?

Alarm anonsiyatörü sahadan gelen kuru kontak bilgilerini ilgili kanallarına kablaj yaparak alarmları algılar. Alarm İndikatörü ise sahadan kuru kontak bilgilerini kablajla almak yerine haberleşmeyle alır.Yani indikatörün alarm terminalleri yoktur, sadece RS485 haberleşme portu vardır.

Cihaz röle çıkışlarına ilave yardımcı röle bağlamaya gerek varmıdır?

Evet yardımcı röle bağlanmasını şiddetle tavsiye ediyoruz.Aksi takdirde cihaz röle kontakları veya PCB de yollar arızalanmaktadır.

Cihazlara bağlanacak kablo kesidi ne olmalıdır?

12 AWG (2.5 mm) lik kablo kullanılması tavsiye edilir.

Garanti süresi ne kadardır?

Garanti süresi 2 yıldır.

Haberleşme protokolü nedir?

Modbus RTU 'dur.

Tepki ve bırakma süreleri ne işe yarar ve nasıl ayarlanır

Manevralar sırasında oluşabilecek manyetik alanlara karşı,esnek ve güvenilir çalışma sunan yazılım kontrolü ile ayarlanabilir tepki-bırakma süreleri mevcuttur. ISPsim yazılımı ile;Tepki ve bırakma süreleri ayrı olarak 3ms - 250ms arasında ayarlanabilir. Firma çıkış değerleri tepkime süresi için 5ms, bırakma süresi için 20ms olarak kullanılmaktadır.

Uzaktan merkez izleme ve olay kaydetmeyi kaç şekilde yapabiliyoruz?

Temel olarak 2şekilde yapılabilir: 1)HEIM48 modülleriyle 2)Alarm Anonsiyatörlerle Ayrıca HEIM48 ve alarm anonsiyatör kombinasyonuyla da yapmak mümkündür.

Telepro'nun ISPsim yazılımı ne işe yarıyor

Telepro'nun ISPsim yazılımı; cihazın haberleşme parametrelerini otomatik bulmaya ve değiştirmeye, ISA18.1 e uygun cihaz ise kanal ayarlamalarını, buton fonksiyonlarını, alarm adımlarını değiştirmeye ve PC den cihazın kanallarını simülastonla test etmeye yarar.Bağlanılan cihazda olay kaydedici ve hafızada tutma özelliği varsa eski alarmlarıda izlemeye yardımcı olur.Firmware güncellemeleri de ISPsim üzerinden yapılır.

Anonsiyatör pencerelerine etiketleri yazmak için şablon varmıdır

Evet.Destek menüsü altında Pencere etiketlerinde bulabilirsiniz.